Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво банок та кришок для харчових консервів, туб і футлярів з легких металів
Інструкція для посади "Готувач ущільнювальних розчинів та паст 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 53. Виробництво банок та кришок для харчових консервів, туб і футлярів з легких металів", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України від 30 грудня 2000 р. N 278. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією готувача ущільнювальних розчинів та паст 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, кінематичні, електричні схеми і правила налагодження обслуговуваного устаткування; фізико-хімічні властивості компонентів, ущільнювальних розчинів і паст; процес виготовлення водноаміакових розчинів і паст та технологічні вимоги до них; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує ущільнювальні водно-аміакові розчини і пасти. Підготовляє хімікати. Готує розчини за встановленою рецептурою і обробляє їх у кульовому млині. Контролює температурний режим і готовність пасти за ступенем в'язкості, кольором, характером піни та іншими ознаками. Додає в суміш хімікати за даними хімічних аналізів. Випускає з млина і фільтрує розчини та пасти крізь спеціальні решета. Веде журнал реєстрації хімічних аналізів розчинів і паст відповідно до технологічного процесу. Налагоджує обслуговуване устаткування. Додержує правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.