Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво консервів
Інструкція для посади "Готувач харчової сировини 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 9. Виробництво консервів", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України N 277 від 30.12.2000 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Короткострокове виробниче навчання або інструктаж. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи застосовуваних пристроїв; правила очищення й вибраковування овочів та фруктів; норми допустимих відходів; правила укладання в тару або на транспортер; правила і норми охорони праці виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує сировину для харчових виробництв вручну. Чистить овочі та фрукти за допомогою ножів до і після миття. Зрізує бадилля, корінці, кореневі мички, черешки. Виймає камінчики, знімає шкірку. Видаляє вічка з бульб. Вибраковує дефектні й недозрілі овочі та фрукти. Наколює овочі й фрукти вручну спеціальними наколювачами. Укладає в тару або на транспортер. Передає на подальшу обробку чи на склад. Додержує правил і норм охорони праці виробничої санітарії та протипожежного захисту.