Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Паяльщик по вініпласту 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією паяльщика по вініпласту 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову зварювальних пальників, термостатів, пресів, полімеризаційних камер; процес полімеризації; правила зварювання та пресування; основні правила побудови геометричних фігур; основні властивості матеріалів, які застосовує.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє з вініпласту прості деталі та вироби. Розкроює вініпластові листи за кресленнями для деталей та виробів з конічними та криволінійними поверхнями. Розмічає вініпластові листи розкрою. Згинає на згинальному верстаті за шаблоном. Виготовляє із фаоліту прості вироби (труби, пластини). Дозує прес-порошки, завантажує прес-форми та полімеризує. Зварює вініпластові листи та вироби. Готує антикорозійні замазки за заданою рецептурою.

Приклади робіт
Бідони - виготовлення. Ванни, кожухи - виготовлення. Деталі та вироби з прямокутними поверхнями - зварювання на верстаті. Кромки - розділення, стикування та підготовка під зварювання. Листи для облицювання - підганяння по внутрішній прямокутній поверхні. Листи прямі - різання на гільйотині з попереднім нагріванням.