Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Паяльщик по вініпласту 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією паяльщика по вініпласту 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову знижувального трансформатора, пальників для підігрівання повітря та інших приладів та верстатів для оброблення та зварювання вініпласту; режими та способи зварювання; технічні умови до виробів з вініпласту; фізико-хімічні властивості полівінілхлоридів та фенопластів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє, ремонтує, паяє та зварює деталі та вироби середньої складності з вініпласту. Виготовляє шаблони для розкроювання вініпластових листів. Пресує. Визначає тривалість полімеризації за таблицями. Обкладає поверхні вініпласту фольгою та пластикатом. Зварює вініпласт з пластикатами вручну та на верстаті. Зварює вініпластові труби та випробовує їх під тиском.

Приклади робіт
Болти, крилатки - наклеювання склопластику. Ванни вініпластові - ремонт. Вироби металеві - облицювання вініпластовим листом з гнуттям, підганянням та зварюванням за місцем. Відстійники, фільтри та корзини з вініпласту - виготовлення та зварювання. Деталі вініпластові - штампування з нагріванням в електропечах. Труби вініпластові - гнуття.