Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Паяльщик по вініпласту 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією паяльщика по вініпласту 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: режими зварювання вініпласту та пластикату; форми розроблення кромок; вплив кромок на якість зварного шва; способи виготовлення шаблонів для складних кривих; призначення та фізико-механічні властивості антикорозійних матеріалів; способи обкладання вініпластом, фторопластом тощо апаратури та механізмів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє та ремонтує складні вироби з вініпласту, фторопласту, поліетилену. Обкладає вініпластом, фторопластом, поліетиленом апаратуру середньої складності, механізми та пристрої, які працюють в агресивних середовищах. Демонтує, ремонтує та монтує апарат та механізми з антикорозійними покриттями. Виготовляє складні шаблони.

Приклади робіт
Апарати, вентилятори, насоси та центрифуги - обкладання поверхні вініпластом, поліетиленом. Повітроводи круглого та прямокутного перерізу - виготовлення з вініпласту. Трубопроводи та фасонні частини до них (відводи, трійники) - виготовлення з вініпласту, хлорвінілу.