Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Електромонтер тягової підстанції 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією електромонтера тягової підстанції 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: електричні схеми; методи перевірки і регулювання електрообладнання; конструкцію розподільчих пристроїв; щити керування і захисту; правила і порядок випробування електричного устаткування підстанцій і захисних засобів; принципові схеми і принцип дії електронних пристроїв автоматики, телемеханіки; схеми і групи об'єднань обмоток і позначення виводів; основні дані із державних стандартів про матеріали, які застосовуються під час ремонту обладнання підстанції; норми витрат кабелів, проводів, матеріалів і трансформаторного масла.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює високовольтні випробування електрообладнання і кабелів. Розмічає місця установлення перетворювальних агрегатів. Проводить установлення і монтаж реакторів і фільтропристроїв. Установлює і обслуговує повітряні вимикачі змінного струму. Установлює і регулює збірні комплектні розподільчі пристрої та їх окремі блоки і вузли. Випробовує дію апаратів і приладів від сторонніх джерел струму та напруги і підготовляє їх до включення. Проводить монтаж захистів і пристроїв автоматики ланцюгів первинної і вторинної комутації. Робить перевірку і налагодження складних захистів. Переключає анцапф силових трансформаторів. Проводить фазування ошиновки і кабелів у відкритих і закритих розподільчих пристроях.