Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Токар-револьверник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією токаря-револьверника 2 розряду -не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, правила підналагодження і перевірки на точність токарно-револьверних верстатів; будову і правила застосування універсальних і спеціальних пристроїв; призначення і правила застосування складного контрольно-вимірювального інструменту; геометрію, правила заточування і установлення нормального і спеціального різального інструменту, виготовленого з інструментальних сталей або з пластинкою з твердих сплавів або керамічною; допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення); основні властивості матеріалів, які обробляє.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує токарне оброблення деталей за 8 - 11-м квалітетами (3 - 4-м класами точності) на токарно-револьверних верстатах з застосуванням нормального різального інструменту і універсальних пристроїв та за 7 - 10-м квалітетами (2 - 3-м класами точності) на верстатах, налагоджених для оброблення визначених деталей або виконання окремих операцій. Підналагоджує верстат.

Приклади робіт
Барабани гальмівні - обточування зовнішнє, розточування, обточування конусу та підрізання торця. Втулки головні та з буртиком діаметром та довжиною понад 100 мм - повне токарне оброблення. Гайки супортні з довжиною нарізання до 50 мм - підрізання, свердління, розточування і нарізання різьби. Гайки та контргайки діаметром різьби до 24 мм - повне токарне оброблення. Крани фасонні, арматурні - підрізання торця, свердління і нарізання різьби. Кришки, кільця з лабіринтовими канавками діаметром до 200 мм - повне токарне оброблення. Кулі і кульові з'єднання радіусом до 100 мм - обточування і розточування за шаблоном. Оправки для розточувальних різців - повне токарне оброблення. Плашки круглі - токарне оброблення з нарізанням різьби. Ручки та рукоятки фігурні - повне токарне оброблення. Фланці, маховики, шківи - повне токарне оброблення. Фрези всіх видів, розгортки, зенкери - токарне оброблення. Футорки, трійники прямі, косинці перехідні всіх розмірів - повне токарне оброблення. Цанги затискні та подавальні до верстатів - токарне оброблення з припуском на шліфування. Шестірні циліндричні, шківи гладкі і для клинопасових передач з діаметром до 500 мм, конічні та черв'ячні з діаметром до 300 мм - повне токарне оброблення. Штифти конічні - повне токарне оброблення. Штуцери з конусом для з'єднання труб - обточування, підрізання, свердління, розточування, нарізання різьби.