Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Токар-револьверник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову і принцип роботи однотипних токарно-револьверних верстатів; найменування, призначення та умови застосування найбільш розповсюджених універсальних пристроїв; будову простого і середньої складності контрольно-вимірювального інструменту; основні кути, правила заточування і установлення нормального і спеціального різального інструменту; основні відомості про допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення), призначення та властивості охолоджувальних та змащувальних рідин.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує токарне оброблення деталей за 12 - 14-м квалітетами (5 - 7-м класами точності) на токарно-револьверних верстатах з застосуванням нормального різального інструменту і універсальних пристроїв і за 8 - 11-м квалітетами (3 - 4-м класами точності) на верстатах, налагоджених для оброблення визначених деталей або для виконання окремих операцій. Нарізає зовнішню і внутрішню трикутну та прямокутну різьбу мітчиками і плашками.

Приклади робіт
Болти, гвинти, пробки, шпильки - повне токарне оброблення. Валики гладкі і ступінчасті - повне токарне оброблення. Втулки гладкі та з буртиком діаметром і довжиною до 100 мм - токарне оброблення. Гайки та контргайки з діаметром різьби до 24 мм - повне токарне оброблення. Мітчики (без нарізання різьби), розгортки, свердла з циліндричним хвостовиком - токарне оброблення з припуском на шліфування.