Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Токар-револьверник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією токаря-револьверника 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і кінематичні схеми токарно-револьверних верстатів різних типів і правила перевірки їх на точність; конструктивні особливості і правила застосування універсальних і спеціальних пристроїв; будову складного контрольно-вимірювального інструменту і приладів; правила термооброблення, заточування і доведення нормального і спеціального різального інструменту; правила визначення режимів різання за довідниками та паспортом верстата; систему допусків і посадок, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує токарне оброблення складних та відповідальних деталей за 7 - 10-м квалітетами (2 - 3-м класами точності) на токарно-револьверних верстатах різних конструкцій з застосуванням нормального різального інструменту і універсальних пристроїв. Нарізає зовнішні та внутрішні двозахідні трикутні, прямокутні, пилоподібні та однозахідні трапецеїдальні різьби.

Приклади робіт
Гвинти для мікрометрів - повне токарне оброблення. Гайки супортні з довжиною нарізання понад 50 мм - підрізання, свердління, розточування і нарізання різьби. Диски для універсальних патронів металорізальних верстатів - повне токарне оброблення з нарізанням спіралі по торцю. Кулі і кульові з'єднання радіусом понад 100 мм - обточування та розточування за шаблоном. Шестірні циліндричні, шківи гладкі і для клинопасових передач з діаметром понад 500 мм, конічні і черв'ячні з діаметром понад 300 мм - повне токарне оброблення. Щити підшипникові - повне токарне оброблення.