Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Токар-розточувальник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову і принцип роботи однотипних розточувальних верстатів; найменування, призначення і умови застосування найбільш розповсюджених універсальних і спеціальних пристроїв; будову простого і середньої складності контрольно-вимірювального інструменту; кути та правила заточування і установлення нормального і спеціального різального інструменту; основні відомості про допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення); призначення і властивості охолоджувальних і змащувальних рідин.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обробляє прості деталі за 12 - 14-м квалітетами (5 - 7-м класами точності) на універсальних розточувальних верстатах і верстатах глибокого свердління з застосуванням нормального різального інструменту і універсальних пристроїв. Керує розточувальними верстатами з діаметром шпинделя до 250 мм під керівництвом токаря розточувальника вищої кваліфікації.

Приклади робіт
Бійки кувальних молотів - фрезерування пазів. Важелі - попереднє розточування отворів. Вилки, серги, тяги, кронштейни - розточування отворів. Деталі довжиною до 1300 мм - фрезерування прямолінійних кромок і фасок. Заготовки - підрізання торців та центрування. Фланці арматури - свердління отворів за кондуктором. Фланці прості - попереднє розточування отворів з підрізанням торця. Фундаменти прості - оброблення площин. Шестірні, колеса, бігуни - свердління та розточування отворів.