Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Електромонтер з обслуговування і ремонту установок захисту від корозії підземних трубопроводів III група кваліфікації", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією електромонтера з обслуговування і ремонту установок захисту від корозії підземних трубопроводів II групи кваліфікації - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: загальні поняття про призначення установок захисту від корозії підземних трубопроводів; правила виконання нескладних монтажних і слюсарних робіт; правила зняття показань щитових приладів; ознаки правильної роботи захисних установок; обсяг візуального зовнішнього й внутрішнього огляду шаф захисних установок.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує нескладні роботи з ревізії та технічного обслуговування захисних установок. Виконує нескладні монтажні й слюсарні роботи. Знімає показання щитових приладів. Чистить вузли і деталі в середині шаф захисних установок. Проводить візуальний зовнішній і внутрішній огляд шаф захисних установок.

Приклади робіт
Захисні установки - зняття показань щитових приладів, зовнішній і внутрішній огляд стану вузлів і деталей. Поляризований електричний дренаж - виготовлення перемичок зі штабової сталі, монтаж щитового приладу, перевірка контактного з'єднання. Запобіжники - паяння каліброваних плавких запобіжників. Шафи захисно-регулювальних комплектів (ЗРК), приставка катодного перетворювача (ПКП) - нескладний монтаж вторинної комутації блока реостатів, заміна запобіжників.