Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Ремонтник штучних споруд 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією ремонтника штучних споруд 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи складання, пересування та встановлення прогонових будов; способи виконання ковальських та клепальних робіт з підвісних площадок, риштувань і люльок; режим нагрівання та охолодження металу, що обробляється; способи встановлення кружал, розкружалювання та ремонт склепіння арочних, балочних штучних споруд і труб; правила роботи з геодезичним інструментом; правила складання плану і профілю колії і штучних споруд; особливості гідрогеологічних режимів роботи водопропускних штучних споруд.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Ремонтує штучні споруди. Виправляє опорні частини, піднімає, пересуває та установлює прогонові будови на вісь. Здійснює інструментальну зйомку плану і профілю прогонових будов і рейкової колії. Вимірює і контролює габаритність штучних споруд. Знімає і виготовляє шаблони у разі заміни елементів металевих мостів. Виготовляє і замінює окремі елементи і прогонові будови в незручних умовах. Контролює затягування високоміцних болтів та шпильок. Розмічає розкладання плит і отворів для високоміцних шпильок в поясах балок прогонових будов. Регулює плити по висоті. Нівелює профіль балок. Виготовляє шаблони для розмітки місць врубів і отворів для болтів під час заготовлення і заміни мостових брусків. Переносить проектну епюру мостових брусків на прогонову будову. Розраховує допустиму стрілу підйому рейкової колії на мостах і робочу висоту мостових брусків. Кладе льодорізи з природного тесаного каміння, підп'ятового каміння в арках і склепіннях кам'яних мостів. Укладає і нарощує підфермове каміння мостових опор. Складає та встановлює тимчасові пакетні прогонові будови та опори. Проводить гідрологічні вимірювання та здійснює нагляд за режимом водного потоку. Розбиває на місцевості вісі обходу, вісі елементів тимчасових малих мостів та труб. Замінює малі металеві прогонові будови на залізобетонні. Замінює окреме каміння облицювання склепінь тунелів. Ремонтує та відновлює шви обробки склепіння тунелю. Посилює кам'яну та бетонну обробки стін тунелю залізобетоном, застосовуючи риштування або інші допоміжні чи страхувальні пристрої. Ліквідує поздовжні та косі щілини у тунелі.