Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Ремонтник штучних споруд 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією ремонтника штучних споруд 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи сполучень елементів прогонових будов; правила монтажу металоконструкцій із застосуванням високоякісних болтів; будову конструкцій рейкових стиків-замків; технологію виконання робіт з їх ремонту; способи і прийоми встановлення підйомного устаткування і допоміжних облаштувань і пристроїв; правила збирання опалубки конструкцій і заливання бетонної суміші за облицювання; правила і способи кладки із природного каміння надсклепної будівлі арочних, балочних мостів, труб, лотків і оголовків, кладки із тесаного каміння зовнішніх верстових рядів мостових опор; правила суцільної заміни мостового полотна; способи візування з застосуванням оптичних приладів; правила будови та утримання безбаластового мостового полотна; способи приготування бетонної суміші з пластифікуючими добавками для нагнітання і набризк бетону (торкретування); способи приготування полімер-цементного розчину; будову і принцип роботи механізмів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Ремонтує прогонові будови арочних, балочних, розвідних і висячих мостів із застосуванням риштувань, люльок та інших допоміжних і страхувальних пристроїв. Замінює елементи і вузли прогонових будов. Прикріплює елементи прогонових будов болтами. Установлює і прикріплює контркутники (контррейки) і охоронні кутники. Здійснює монтаж, демонтаж, технічне обслуговування і ремонт зрівнювальних приладів і вкочувачів. Ремонтує і здійснює технічне обслуговування механічних і електричних приводів механізмів розведення і рейкових стиків - замків розвідних прогонових будов. Ремонтує та утримує безбаластове мостове полотно, полотно на дерев'яних брусках і металевих поперечинах. Укладає арматурні сітки. Омонолічує прокладний ряд. Візує вісь колії на штучних спорудах з застосуванням оптичних приладів, усуває відхилення. Улаштовує залізобетонні сорочки, пояси. Оглядає і ремонтує гідроізоляцію залізобетонних і бетонних прогонових будов із застосуванням розвантажувальних пакетів. Ін'єктує кладку опор штучних споруд і труб. Наносить набризк бетону (торкретування). Улаштовує та ремонтує відводи та стояки кам'яних мостових. Улаштовує тривкі призми з кам'яного накидання та щебеню. Ремонтує та відновлює шви обробки стін тунелю з застосуванням риштувань або інших допоміжних або страхувальних пристроїв. Відбиває шар торкрету або бетону, що відділяється, у склепіннях та стінах тунелю з застосуванням риштувань або інших допоміжних та страхувальних пристроїв, пневмо або електроінструменту. Замінює кронштейни у тюбінгах тунелю з застосуванням риштувань або страхувальних пристроїв.