Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар із збирання металевих конструкцій 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: найменування та призначення слюсарного та вимірювального інструменту і пристроїв та їх застосування; способи заправлення слюсарного інструменту; правила виконання найпростіших слюсарних операцій і процес складання простих вузлів металоконструкцій.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Рубає та ріже вручну дріт, заготовки з листового та сортового металу. Обпилює та зачищає задирки. Бере участь під керівництвом слюсаря вищої кваліфікації у виконанні окремих найпростіших робіт та операцій зі складання металоконструкцій та під час їх випробування. Виготовляє прості деталі з сортового та листового металу. Розмічає деталі за простими шаблонами. Проганяє різьби вручну мітчиком і плашкою. Вирівнює стелажі під складання. Установлює болти та шпильки в суміщених отворах вузлів металоконструкцій. Затягує болти і гайки. Править прості деталі. Зачищає стики.

Приклади робіт
Деталі з листової та штабової сталі - розмічання за шаблоном, правка. Деталі з листової сталі товщиною до 6 мм - згинання. Деталі із сортової сталі всіх профілів товщиною до 6 мм - різання, рубання. Деталі різні - обпилювання у межах вільного розміру, обрізання під різними кутами, свердління отворів за розміткою. Дріт, сталь штабова та листова товщиною до 6 мм - рубання, різання. Накладки стикові, елементи жорсткості, болти тимчасові - установлення. Прокладки простої конфігурації з листового металу, картону, азбесту, кліногериту, гуми - вирубання та вирізання за розміткою вручну. Скоби з штабового, круглого, квадратного перерізу сталі - згинання в пристрої.