Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар із збирання металевих конструкцій 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря із збирання металевих конструкцій 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: прийоми виконання простих і середньої складності слюсарних операцій і процес складання простих і середньої складності вузлів металоконструкцій; будову і правила експлуатації підіймально-транспортних пристроїв, робочого і контрольно-вимірювального інструменту і пристроїв; технологічний процес, способи і заходи складання, підганяння, перевірки і правки металоконструкцій; основні відомості про допуски і посадки та умовне позначення їх на кресленнях; властивості, марки і сортамент матеріалів і труб, які застосовує; способи з'єднання деталей під зварювання; правила і види маркування складених вузлів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Складає нескладні вузли металоконструкцій під зварювання і клепання за кресленнями і ескізами з застосуванням універсально-складальних та спеціальних пристроїв, а також бере участь під керівництвом слюсаря вищої кваліфікації в складанні та випробуванні вузлів металоконструкцій середньої складності. Прихвачує деталі в процесі складання електрозварюванням. Свердлить, розсвердлює і розгортає отвори дрібних деталей за розміткою на верстаті та переносним механізованим інструментом. Нарізає різьби вручну мітчиками та плашками. Править нескладні деталі і вузли металоконструкцій.

Приклади робіт
Баки циліндричні та посудини, які працюють під тиском до 5 МПа (50 кгс/кв.см) - складання і гідравлічне випробування. Блоки, розчалки, поліспасти - установлення та закріплення. Деталі з листової сталі товщиною понад 6 мм - згинання. Деталі з сортової сталі всіх профілів товщиною понад 6 мм - різання, рубання. Кожухи малогабаритні - складання. Ковпаки, кришки, щитки, посудини, воронки, ящики, шафи всіх розмірів - заготовлення, правка і складання деталей під зварювання. Метал листовий та профільний - свердління, різання на гільйотинних і прес-ножицях, стикування під зварювання. Метал штабовий та круглий - згинання та зачищання після газового різання. Опори і рами під апарати - складання. Прокладки складної конфігурації - виготовлення. Скоби з матеріалу різного перерізу - згинання в пристрої. Стелажі зварні - складання під зварювання. Транспортери стрічкові - складання металоконструкцій. Шафи та етажерки металеві - складання. Штуцери з труб з фланцями - складання.