Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар-інструментальник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: призначення та правила застосування простого слюсарного та контрольно-вимірювального інструменту та пристроїв; основні відомості про допуски та посадки, квалітети (класи точності) та параметри шорсткості (класи чистоти оброблення) та позначення їх на кресленнях; принцип роботи свердлильних та припилювальних верстатів; правила установлення припусків для подальшого доведення з урахуванням деформації металу під час термічного оброблення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує слюсарне оброблення деталей за 12 - 14-м квалітетами (5 - 7-м класами точності); складає та ремонтує прості пристрої, різальний та вимірювальний інструмент. Загартовує прості інструменти. Виготовляє та доводить термічне необроблені шаблони, лекала та скоби під загартування за 12-м квалітетом (5-м класом точності). Нарізає різьбу мітчиками та плашками з перевіркою за калібрами. Виготовляє та виконує слюсарне оброблення інструменту та пристроїв середньої складності з застосуванням спеціального технологічного оснащення та шаблонів під керівництвом слюсаря-інструментальника вищої кваліфікації.

Приклади робіт
Борштанги з діаметром до 60 мм, довжиною до 1000 мм для металообробних верстатів - приганяння прямокутних отворів під різці. Воротки - повне слюсарне оброблення. Втулки перехідні - розмічання, свердління та обпилювання вікон після механічного оброблення. Державки різні, прості кондуктори та пристрої, тримачі мітчиків та плашок - ремонт. Деталі пристроїв та штампів різні - обпилювання під косинець, лінійку та за кондуктором, обпилювання пазів, нарізання різьби вручну мітчиками та плашками. Клупи та тримачі - повне слюсарне оброблення. Ключі гайкові глухі, торцеві та спеціальні - обпилювання зіву після верстатного оброблення з перевіркою за шаблоном. Матриці та пуансони для штампування болтів та гайок - ремонт. Нутроміри - виготовлення та ремонт. Патрони затискні для свердел (прості) - складання. Різці загартовані прості - доведення за шаблонами. Свердла спіральні з напаюванням пластин - обпилювання під швидкорізальну пластину. Шаблони на гайкові ключі, покрівельні ножиці - виготовлення.