Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту колійних машин та механізмів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту колійних машин та механізмів 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструктивні особливості колійних машин і механізмів; правила та технічні умови виробництва середнього і капітального ремонту; заходи слюсарних робіт, які забезпечують оброблення за 7 - 10-м квалітетами (2 - 3-м класами точності), методи регулювання окремих агрегатів і вузлів машин; способи усунення дефектів, що виявлені під час складання і випробування вузлів і агрегатів; конструкцію універсальних і спеціальних пристроїв; будову, призначення і правила застосування складного контрольно-вимірювального інструменту; систему допусків і посадок, квалітетів (класів точності) і параметрів шорсткості (класів чистоти оброблення).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує слюсарно-монтажні роботи. Випробовує і налагоджує механізми колійних машин. Ремонтує, складає, виконує стендові випробування і регулює роботу колійних машин і механізмів середньої складності. Виконує слюсарні роботи за 7 - 10-м квалітетами (2 - 3-м класами точності) з застосуванням універсальних пристроїв і спеціального інструменту.

Приклади робіт
Вузли, механізми газорозподілення, шатунно-поршневі групи, вузли двигунів внутрішнього згоряння - ремонт, складання, регулювання з усуненням дефектів. Механізми підіймальних рам електробаластерних машин - регулювання. Редуктори і приводи щебенеочисних машин, колієукладальні крани та рейкоукладачі - комплектування, складання.