Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту колійних машин та механізмів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту колійних машин та механізмів 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, призначення та взаємодію основних вузлів колійних машин і механізмів, які ремонтує; заходи слюсарних робіт, які забезпечують оброблення за 11 - 12-м квалітетами (4 - 5-м класами точності), будову універсальних і спеціальних пристроїв і середньої складності контрольно-вимірювального інструменту; сорти масел, які застосовуються для змащування машин; способи і заходи термічного оброблення металів; методи виявлення та усунення дефектів в роботі машин; правила планово-запобіжного ремонту; допуски і посадки, квалітети (класи точності) і параметри шорсткості (класи чистоти оброблення).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує слюсарні роботи за 11 - 12-м квалітетами (4 - 5-м класами точності) під час ремонту вузлів та агрегатів колійних машин і механізмів з застосуванням універсальних пристроїв. Регулює окремі вузли машин та заміняє несправні.

Приклади робіт
Крила висувних кюветних частин, стояки паралелограма, лебідки шляхових стругів, підіймальні рами міжфермового шарніру електробаластерів; підіймальні головні лебідки, поворотні та напірні механізми, редуктори снігоприбиральних машин - знімання, комплектування, установлення. Циліндри пневматичних кранів снігоприбиральних піввагонів, рами щебенеочисних машин; боковини каркасів, вузли ресорних кронштейнів, редуктори снігоприбиральних піввагонів - комплектування і складання.