Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту колійних машин та механізмів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту колійних машин та механізмів 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструкцію і технічні характеристики складних колійних машин важкого типу, механізмів і пересувних установок; прийоми слюсарних робіт, які забезпечують чистоту оброблення за 6 - 7-м квалітетами (1 - 2-м класами точності); технічні умови на ремонт, складання, випробування і регулювання складних колійних машин і механізмів; причини зношення сполучених деталей і способи виявлення та усунення їх; будову випробувальних стендів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Ремонтує, регулює та випробовує складні колійні машини і механізми. Виконує слюсарні роботи за 6 - 7-м квалітетами (1 - 2-м класами точності). Визначає на слух несправності в роботі двигуна внутрішнього згоряння та усуває їх, а також усуває дефекти в особливо складних колійних машинах і механізмах.

Приклади робіт
Вузли і механізми електробаластерних, щебенеочисних, планувально-ущільнювальних, дренажних, ланкоскладальних, ланкорозбірних, рихтувальних, снігоприбиральних машин, колієукладачів та рейкоукладачів - ремонт, випробування, регулювання.