Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Обпресувальник кабелів та проводів пластиками та гумою 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією обпресувальника кабелів та проводів пластиками та гумою 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: кінематичну схему та способи підналагодження черв'ячних екструдерів, агрегатів безперервної вулканізації, екструзійних високо швидкісних автоматичних ліній; правила підбору та встановлення черв'яка залежно від виду матеріалу, який пресує; характеристику пластикатів та гум; методи усунення дефектних місць у оболонках та захисних шлангах кабелів. Призначення та застосування високовольтних апаратів та автоматичних контрольно-вимірювальних приладів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обпресовує кабелі гумою на агрегатах безперервної вулканізації з діаметром черв'яка понад 200 мм, та на агрегатах безперервної вулканізації з одночасним накладанням двох та більше шарів ізоляції на кабелі. Заправляє агрегат кабелем та центрує кабелі за лінією відносно декількох шарів шлангу. Вибирає оптимальні режими вулканізації та обпресування. Регулює швидкість вулканізації гумових оболонок великих діаметрів, температуру головок пресів. Контролює якість вулканізації окремих шарів гумових оболонок. Налагоджує та бере участь у ремонті лінії для накладання двох та більше шарів ізоляції.