Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Емалювальник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією емалювальника 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та способи підналагодження устаткування, яке обслуговує; технічні вимоги до поверхонь виробів, що покриті емаллю; матеріали, які входять в склад шлікеру; консистенцію, густину і тонкість помелу шлікеру для різних виробів конфігурації середньої складності; будову спеціальних пристроїв і контрольно-вимірювальних інструментів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Наносить на вироби середньої складності конфігурації ґрунтові та покривні емалі методом занурення, обливання та пульверизатором. Наносить декоративні емалі на невипалені вироби. Заправляє шлікер і доводить його до робочого стану. Підналагоджує устаткування.

Приклади робіт
Нанесення ґрунтової і покривної емалей: горщики; гусятниці; деталі простої суднової арматури та трубопроводів; друшляки; каструлі; качатниці; кухлі; миски; плити газові; посуд медичний простої конфігурації; сифони підлогові; таблиці маршрутних вагонів; тази; трапи; трубки опору.