Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Емалювальник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією емалювальника 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: кінематичні схеми і способи налагодження устаткування, яке обслуговує; види і кольори емалей; консистенцію, густину і тонкість помелу для виробів складної конфігурації; вплив домішок на якість покриття; температуру флюсування емалей і плавлення металів і сплавів; способи нанесення пудрової емалі на вироби.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Наносить на вироби великогабаритні та складної конфігурації грунтові, покривні та декоративні емалі методом занурення, обливання та пульверизатором. Наносить грунтові емалі на чавунні вироби. Наносить пудрову покривну емаль ручними ситами, електричними та пневматичними вібраторами на розжарені вироби після випалу ґрунту. Бере участь в поточному ремонті устаткування. Налагоджує устаткування.

Приклади робіт
Нанесення ґрунтової емалі: ванни чавунні; мийки чавунні; піддони чавунні; раковини чавунні; умивальники чавунні; унітази чавунні; чаші клозетні. Нанесення ґрунтової і покривної емалей: бачки питні; бідони; вази; ванни стальні; відра; горщики; колонки водогрійні і труби до них; кофейники; кришки ємностей; молоковари; посуд медичний; раковини стальні; риштаки вугільні; умивальники стальні; унітази стальні; чайники; шафи і посуд для домашніх холодильників.