Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Емалювальник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією емалювальника 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: номенклатуру емалей за кольором; технічні вимоги до поверхонь виробів, що покриті шлікером; консистенцію шлікеру; призначення та умови застосування найбільш розповсюджених спеціальних пристроїв та інструменту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Наносить рідку емаль на борти різних виробів. Наносить на вироби простої конфігурації ґрунтові і покривні емалі методом занурення, обливання і пульверизатором. Наносить на вироби найпростіші декоративні покриття. Миє, чистить, шпаклює чавунні та стальні вироби та натирає їх шлікером.

Приклади робіт
Покривання емаллю бортів виробів: бідони; блюда; відра; вази; глечики; каструлі стальні; кофейники; кухлі; миски; набори кухонні; посуд для домашніх холодильників; тази; чайники. Нанесення ґрунтової і покривної емалей; бирки; вішалки; гачки господарські; номери місць для вагонів; ручки до чайників; совки для сміття; таблиці; урни.