Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Оператор-гальванік на автоматичних та напівавтоматичних лініях 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією оператора-гальваніка на автоматичних та напівавтоматичних лініях 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову автоматичних, механізованих ліній і ванн з програмним керуванням, правила їх налагодження і регулювання; правила установлення технологічних параметрів гальванічного покриття; властивості основних і допоміжних матеріалів, які застосовуються в процесі гальванопокривання, та їх вплив на якість покриттів; способи налагодження і регулювання контрольно-вимірювальних пускових і регулювальних приладів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес гальванічного покривання різними способами зовнішніх і внутрішніх поверхонь з пульта керування. Веде процес гальванічного покривання виробів, деталей на автоматичних і механізованих лініях у ваннах з програмним керуванням. Регулює за контрольно-вимірювальними приладами задані параметри гальванічного покривання відповідно до технологічного режиму. Контролює якість гальванопокриттів. Готує і підналагоджує всі агрегати і механізми лінії. Готує і підналагоджує всі агрегати і механізми лінії. Пускає і зупиняє лінії.