Категорія - Фахівці |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Оператор-інструктор бортовий", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст) відповідного напряму підготовки. Наявність свідоцтва бортового оператора цивільної авіації. Стаж роботи за професією бортового оператора - не менше 3 років. У разі виконання міжнародних польотів - знання іноземної мови в обсязі, передбаченому програмою спеціальної підготовки.

Знає та застосовує у діяльності: Повітряний кодекс України; накази, постанови, керівництва, інструкції, керівні документи Міністерства транспорту України, Укравіатрансу, авіапідприємства (авіакомпанії), які регламентують роботу із забезпечення радіозв'язку повітряних суден цивільної авіації; устаткування вантажної кабіни (багажних відсіків) повітряного судна та експлуатування його відповідно до керівництва з льотної експлуатації; правила завантаження, розміщення і кріплення вантажів, порядок оформлення необхідної документації; правила експлуатації повітряних суден відповідно до керівництва з льотної експлуатації, правила перевезення та збереження вантажів, пошти та багажу; положення про службу бортових операторів; Правила визначення робочого часу та часу відпочинку екіпажів повітряних суден цивільної авіації України; основи трудового законодавства; норми охорони праці, виробничої санітарії, протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Організовує та планує виробничу діяльність, професійне навчання бортових операторів. Бере участь у роботі комісії з атестації бортових операторів. Виконує перевірку практичної роботи бортових операторів на землі та у польоті. Оформлює за результатами перевірок відповідні документи та розроблює заходи з підвищення професійної майстерності бортових операторів. Організовує вивчення з особовим складом керівних та нормативних документів, виконує контроль за правильним та своєчасним оформленням перевізної документації, за наявністю та справністю швартовного та побутового обладнання на повітряному судні, вивчає та впроваджує передовий досвід роботи.