Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Оператор-гальванік на автоматичних та напівавтоматичних лініях 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову напівавтоматичних і конвеєрних установок і правила підготовки їх до роботи; основи знань з електротехніки і електрохімії у межах роботи, яку виконує; особливості підготовчих операцій та їх послідовність перед покриванням; правила підналагодження і регулювання устаткування, яке обслуговує; призначення і умови застосування спеціальних пристроїв і контрольно-вимірювальних інструментів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес гальванічного покривання зовнішніх і внутрішніх поверхонь виробів, деталей на напівавтоматичних і конвеєрних установках. Установлює і підтримує задані режими роботи ванн. Готує електроліти і розчини. Готує деталі і вироби до гальванічного покривання. Завантажує ванни хімікатами за установленою рецептурою. Підвішує деталі і вироби на спеціальні пристрої, завантажує у ванни, знімає їх після гальванопокривання. Підналагоджує і регулює устаткування, яке обслуговує.