Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Готувач заправних, вогнетривких матеріалів та термічних сумішей 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією готувача заправних, вогнетривких матеріалів та термічних сумішей 1 розряду не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію виготовлення льоточної маси; принцип роботи бігунів, дробарок та транспортерів; склад та властивості матеріалів, що застосовуються для виготовлення льоточної маси, заправних матеріалів, люнкериту та термічних сумішей, шлакоутворювальних матеріалів; основи слюсарної справи.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує в глином'ялках вогнетривку глину для ущільнення дверей коксових печей. Готує льоточну масу для доменних печей, люнкерит та термічні суміші, що використовуються під час розливання металу, відцентрового відливання труб, замазування кришок муфелів в процесі термодифузійного способу оцинкування та хромування труб під керівництвом робітника вищої кваліфікації. Готує шлакоутворювальні матеріали, що застосовуються у процесі виплавлення сталі та сплавів. Відбирає проби для аналізу та відправляє їх в лабораторію. Завантажує матеріали на транспортер для подавання в барабан змішувача та готовий люнкерит і термічні суміші в залізничні вагони. Керує бігунами, дробарками, транспортерами, барабаном змішувача, вантажопідйомними механізмами, стропує вантажі. Бере участь в ремонтах устаткування, що обслуговується.