Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Готувач заправних, вогнетривких матеріалів та термічних сумішей 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією готувача заправних, вогнетривких матеріалів та термічних сумішей 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічні процеси виготовлення люнкериту, термічних сумішей, технологічних мастил та пресування дисків та брикетів; будову та правила технічної експлуатації устаткування, що обслуговується; склад та властивості сумішей, дисків і брикетів, що виготовляються, та їх вплив на розливання сталі; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує льоточну масу для доменних печей, люнкерит, циносферну суміш та інші термічні суміші, що застосовуються під час розливання сталі, відцентрового відливання труб, замазування кришок муфелів при термодифузійному способі оцинкування та хромування труб. Готує суміші та виготовляє диски, рами та брикети для розливання сталі. Регулює подавання води на бігуни. Прокалює та сушить матеріали, дозує і змішує компоненти за заданою технологією. Готує технологічні мастила для виробництва спеціальних труб методом гарячого пресування під керівництвом робітника вищої кваліфікації. Завантажує суміш в штамп пресу, керує пресом та вивантажує диски і брикети з пресу, транспортує їх в сушильні камери. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується.