Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Контролер у виробництві чорних металів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією контролера у виробництві чорних металів 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: фізичні та хімічні властивості напівфабрикатів, сировини, палива і готової продукції, що підлягають контролю; вимоги державних стандартів до якості продукції в експортному виконанні.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює потоковий контроль окремих технологічних операцій виробництва і обробки чорних металів і труб. Контролює якість вугілля, шихти, коксу і хімічних продуктів. Здійснює вибірковий контроль якості проміжних продуктів. Контролює якість зварних швів труб методом рентгенотелевізійного контролю. Приймає та контролює якість продукції, що випускається, контролює якість металу і труб методом дефектоскопії. Розбраковує, атестує і відвантажує готову продукцію відповідно до технічних умов і державних стандартів. Контролює правильність провадження випробувань продукції, відбору проб для проведення аналізів та випробування сировини, напівфабрикатів, палива, вогнетривких матеріалів та готової продукції. Виявляє брак або випуск готової продукції зниженої якості, порушення технологічних інструкцій та повідомляє про це контролера, вищої кваліфікації або майстра відділу технічного контролю.