Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Горновий феросплавних печей 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією горнового феросплавних печей 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес виробництва феросплавів, склад та властивості вогнетривких матеріалів; систему електропостачання та охолодження печі; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Випускає метал та шлак з печей потужністю до 16,5 МВ·А та з печей потужністю до 9,0 МВ·А, що виплавляють силікокальцій і 90-відсотковий феросиліцій, в ковш або шлаківні під керівництвом горнового вищої кваліфікації. Заправляє ванни та жолоби. Гранулює метал та шлак. Очищає льотки від шлаку. Обробляє та забиває випускний отвір льотки. Регулює струмінь металу на льотці і на зливних носках ковшів під час випуску. Розливає метал у виливниці. Витягує зливки феросплавів із виливниць. Відбирає проби. Установлює на візок або платформу ковші, виливниці, контейнери зі зливками, сушить ковші. Стежить за охолодженням стінок та випускних отворів печі. Бере участь у ремонті пічного обладнання та прийманні його після ремонту.