Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Вальцювальник стана холодного прокату 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією вальцювальника стана холодного прокату 3 розряду або підручного вальцювальника стана холодного прокату 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію процесів холодного прокату, дресирування та полірування металу; будову та правила технічної експлуатації станів і їх клітей, що обслуговуються; призначення термообробки та її вплив на структуру металу; характеристику двигунів прокатних станів; вимоги державних стандартів до металу, що прокатується; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічні процеси дресирування і полірування жерсті та легованих марок сталі у листах або картках на дресирувальних і полірувальних станах дуо. Веде технологічні процеси на окремих групах клітей або окремих клітях станів холодної прокатки: поперечної прокатки та дресирування листів на станах кварто з довжиною бочки 2000 мм і більше; прокатки нержавіючих і жаростійких марок сталі; дресирування листового металу на дресирувальних клітях, встановлених у лініях оброблювальних агрегатів; прокатки стрічок у рулонах високолегованих марок сталі та прецизійних сплавів на стрічкопрокатних станах; прокатки листа та стрічки у рулонах шириною до 600 мм на одноклітьових реверсивних станах; прокатки жерсті в рулонах на безперервних і реверсивних станах кварто; дресирування жерсті у рулонах на безперервному стані кварто; у разі швидкості руху штаби до 15 м/с; прокатки металу різних профілів та марок сталі на багатоклітьових станах; прокатки жерсті у рулонах на першій кліті безперервних станів у разі швидкості руху штаби до 10 м/с; ущільнюючої прокатки листів і стрічок із металевих порошків; прокатки біметалевого дроту методом порошкової металургії. Стежить за швидкістю прокатки, товщиною штаби після кожної кліті або пропуску, розподіленням обтисків по клітях і пропусках, за температурним режимом і якістю поверхні валків, навантаженням на двигун головного приводу та двигун натискних гвинтів. Налагоджує та перевалює кліті. Бере участь у ремонті, налагодженні та прийманні стана після ремонту.