Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Вальцювальник стана холодного прокату 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією вальцювальника стана холодного прокату 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи теорії процесів холодної прокатки, дресирування та полірування металу; будову та правила технічної експлуатації станів холодної прокатки всіх типів; призначення термообробки та її вплив на структуру металу; види дефектів металу під час холодної прокатки та методи їх усунення; картки налагодження стана; електричну схему керування станом.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічні процеси прокатки жерсті у рулонах на станах дуо; прокатки стрічок різних марок сталі на стрічкопрокатних і дресирувальних станах, окрім передбачених у 6-7 розрядах; дресирування, правлення та промаслювання листів на дресирувальних станах кварто; прокатки металу різних профілів і марок сталі на багатоклітьових станах; поперечної прокатки та дресирування листів на станах кварто з довжиною бочки до 200 мм; ущільнюючої прокатки листів і стрічок з металевих порошків; прокатки біметалевого дроту методом порошкової металургії; прокатки плющеної стрічки з легованої сталі та прецизійних сплавів з додержуванням високої точності розмірів і параметрів шорсткості поверхні Ra 0,64 мкм. Встановлює та регулює темп прокатки на стані. Керує бригадою вальцювальників і підручних вальцювальника. Веде технологічні процеси на окремих групах клітей або окремих клітях станів холодної прокатки: прокатки листів і стрічок у рулонах шириною 600 мм і більше на одноклітьових реверсивних станах; прокатки листа в рулонах на перших клітях безперервних станів, які не визначають остаточний профіль металу; дресирування жерсті у рулонах на безперервному стані кварто у разі швидкості руху штаби понад 15 м/с; прокатки жерсті в рулонах на першій кліті безперервних станів у разі швидкості руху штаби понад 10 м/с та на всіх клітях у разі швидкості руху штаби до 10 м/с.