Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Оператор профілевигинального агрегату 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора профілевигинального агрегату 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес профілювання металу; будову, принцип роботи та правила технічної експлуатації клітей та устаткування профілевигинального агрегату та головного поста керування; електричну схему керування механізмами головного поста; причини виходу зі строю валків і валкової арматури.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує механізмами безперервного профілевигинального агрегату з головного поста керування. Складає схеми, налагоджує механізми агрегату на заданий режим, встановлює швидкість профілювання металу під керівництвом вальцювальника профілевигинального агрегата. Стежить за навантаженням на двигуни головного приводу, швидкістю профілювання металу та тиском у клітях. Бере участь у налагодженні всіх механізмів агрегата. Керує операторами більш низької кваліфікації.