Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Різальник холодного металу 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією різальника холодного металу 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи технологічного процесу виробництва в цеху; систему допусків на різання металу; правила заміни інструментів та пристроїв, що застосовуються в роботі.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розрізає рулонний холоднокатаний та гарячекатаний листовий метал з відрізанням кромок; проводить поздовжнє та поперечне різання листового металу в рулонах на дискових і летючих ножицях оброблювального агрегату у разі швидкості руху штаби від 2 до 5 м/с; розрізає листовий метал на мірні за шириною довжини на дискових ножицях агрегату розпуску рулонів у разі швидкості руху понад 3 м/с; Проводить поздовжнє та поперечне різання листового металу в рулонах на агрегатах поздовжньо-поперечного різання, на дискових та летючих ножицях оброблювального агрегату у разі швидкості руху штаби понад 5 м/с; розрізає та розкладає за групами обробки поверхні нержавіючої сталі на агрегатах поздовжнього і поперечного різання під керівництвом різальника вищої кваліфікації.