Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Різальник холодного металу 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією різальника холодного металу 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила налагодження устаткування, що обслуговується; призначення та способи застосування інструментів і пристроїв, що використовуються в роботі; електрослюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розрізає середньосортний прокат у потоці; відрізає кромки листів та пакетів вагою понад 15 кг на гільотинних ножицях і розрізає їх на мірні довжини; вирізає проби для лабораторних випробувань з листів груболистової сталі вагою понад 15 кг на гільйотинних ножицях у разі задавання листів ручним способом; розрізає стрічки в рулонах на дискових ножицях у разі швидкості руху стрічки більше 3 м/с; проводить поздовжнє та поперечне різання листового металу в рулонах на дискових і летючих ножицях обробного агрегату у разі швидкості руху штаби до 2 м/с; розрізає листовий метал на мірні за шириною довжини на дискових ножицях агрегату розпуску рулонів у разі швидкості руху штаби до 3 м/с; проводить двостороннє поздовжнє різання штрипсів в потоці трубоелектрозварювальних станів, поздовжнє та поперечне різання листового металу в рулонах високолегованих і прецизійних марок сталі та сплавів на дискових ножицях у разі одночасного різання більше 4 стрічок. Розрізає зливки на заготовки на зливкорізальних агрегатах. Розрізає рулонний холоднокатаний та гарячекатаний листовий метал з відрізанням кромок; проводить поздовжнє та поперечне різання листового металу в рулонах на дискових і летючих ножицях обробного агрегату у разі швидкості руху штаби від 2 до 5 м/с; розрізає листовий метал на мірні за шириною довжини на дискових ножицях агрегату розпуску рулонів у разі швидкості руху штаби понад 3 м/с; під керівництвом різальника вищої кваліфікації. Задає середньосортний прокат в агрегати різання ручним способом. Налагоджує устаткування, що обслуговується.