Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Машиніст розливної машини 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією машиніста розливної машини 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію розливки чавуну та феросплавів на розливній машині; будову розливної машини, системи охолодження чушок водою, механізмів прибирання металу та підтягування платформ; правила експлуатації вантажопідйомних механізмів; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес розливки металу на розливній машині під керівництвом машиніста вищої кваліфікації. Заправляє виливниці, жолоби, зливні носки і просушує їх. Регулює подавання води для охолодження зливків. Замінює виливниці та мульди, що вийшли з ладу. Вибиває чушки, що застряли в мульдах розливних машин. Прибирає чушки з-під конвеєра та з залізничних колій. Очищує водосточні канави, вапняні баки, залізничні колії на стороні розливних машин, де проходить розвантаження.