Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Машиніст розливної машини 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста розливної машини 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи технологічного процесу виплавки металу; будову, принцип роботи і правила технічної експлуатації розливної машини; вимоги державних стандартів до якості металу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес розливки металу на розливній машині. Готує копильник, розливний жолоб. Установлює ковші біля розливного жолоба. Регулює підйом та опускання ковша в процесі розливання металу. Відбирає проби металу для аналізу. Стежить за рівномірністю наповнення виливниць і мульд металом, за станом жолоба під час виливання металу, якістю підготовки вапняного розчину і оббризкування мульд, за своєчасною заміною пошкоджених мульд та вибиванням чушок, що застряли, за якістю очищення ковшів і своєчасною постановкою їх на ремонт. Виявляє та усуває несправності в роботі розливної машини.