Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Сортувальник-здавальник металу 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: сортамент та марки металу, труб, муфт, кілець, ніпелів та інших виробів; види поверхневих дефектів металу; правила та способи маркування металу під час сортування; методи укладання металу та труб у штабелі; правила відбирання проб та зразків; правила зважування та будову вагів; принцип роботи пристроїв та механізмів, які застосовуються в роботі.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Приймає, сортує невідповідальні марки прокату, зважує окремі рулони, листи та сутунки і групує їх у стопи за вагою. Зважує зливки та здає їх відділу технічного контролю. Протирає метал в листах та рулонах і очищує їх від масла, пилу та бруду. Розмічає дефекти на лудженій стрічці. Готує матеріал для протирання листового металу, очищує обтиральні матеріали, що забруднюються в процесі протирання. Підносить та відвозить муфти, кільця, ніпелі та інші вироби до станків, сортує їх, відвозить на склад та укладає їх за розмірами. Переміщує труби по рольгангу або стелажах та укладає в штабелі. Продуває труби від окалини. Запускає та зупиняє рольганг. Вимірює метал та труби. Бере участь у кантуванні металу під час сортування. Відбирає проби металу і доставляє їх у лабораторію для випробувань. Готує до маркування та маркує метал і труби при здаванні. Виписує або набиває ярлик, приклеює або навішує його. Веде облік металу, який прийнятий та розсортований.