Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Сортувальник-здавальник металу 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією сортувальника-здавальника металу 1 розряду не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: види та сорти феросплавів; правила клеймування різних сортів, марок та профілів металу, труб і феросплавів; вимоги державних стандартів до чистоти поверхні металу, його дефекти та способи їх вилучення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Приймає, сортує, складає та здає готову продукцію або напівфабрикати за плавками, марками, профілями, розмірами та замовленнями. Обробляє, очищує та упаковує феросплави, сортує білу жерсть за сортами та класами. Сортує труби за розмірами, сортами та марками зі здійсненням операцій з перекатки труб. Перевіряє розміри профілів металу, що прокатується, та правильність маркування металу. Сортує готову продукцію з одночасним зачищенням та вилученням поверхневих дефектів, зважуванням та упаковуванням металу за замовленнями відповідно до технічних умов. Кантує метал під час сортування, прибирає браковані штанги або штаби, завантажує та вивантажує метал за допомогою крану і ручним способом. Клеймує метал та труби. Готує необхідні інструменти та пристрої.