Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Флюсовар 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією флюсовара 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію виплавки флюсів; основи електрометалургії та електротехніки; будову та правила технічної експлуатації печі, що обслуговується, і допоміжного устаткування; склад та властивості вогнетривких матеріалів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес виплавки флюсу в печах потужністю до 3,5 МВ·А під керівництвом флюсовара вищої кваліфікації. Випускає, розливає та гранулює шлак відповідно до технологічних інструкцій. Дозує та завантажує шихту в піч під керівництвом флюсовара вищої кваліфікації. Стежить за електричним режимом печі за показаннями контрольно-вимірювальних приладів, за справним станом устаткування, що обслуговується, раціональним використанням матеріалів, інструменту, рівнем шихти та положенням електродів.