Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Електромонтер контактної мережі 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією електромонтера контактної мережі 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: схеми живлення та секціонування контактної мережі та інших пристроїв електропостачання, типи підвісок контактної мережі; конструкції та типи металевих, залізобетонних опор та способи їх установлення; конструкції струмоприймачів та їх вплив на контактний провід; місця виводів та нумерацію ліній, які живляться; схеми живлення високовольтних ліній, хвильоводів, які підвішені на опорах контактної мережі; властивості вибухових речовин, порядок підготовки та проведення операцій по зварюванню методом "вибуху" та термітним зварюванням; будову такелажного оснащення та поводження з ним; сигналізацію під час проведення такелажних робіт; правила утримання та ремонту контактної мережі, відповідно до кола своїх обов'язків.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує операції з проводами контактної мережі трамвайних і тролейбусних ліній під час розведення та зведення мостів. Виготовляє троси середніх анкерувань. Перевіряє, підтягує та фарбує бандажі. Перевіряє габаритні ворота. Переключає роз'єднувачі контактної мережі залізничних, трамвайних та тролейбусних ліній в межах дистанції (дільниці), яка обслуговується. Здійснює планово-запобіжний ремонт контактної мережі постійного та змінного струму, високовольтних ліній, автоблокування. Установлює та замінює збірні опори, гнучкі поперечки, ригелі, консолі, кронштейни, фіксатори, секційні ізолятори і деталі підвіски. Перевіряє роботу приводів секційних роз'єднувачів з дистанційним керуванням, ізоляції відтяжок анкерованих опор та роботу струмоприймача. Установлює та здійснює монтаж апаратури дистанційного керування. Утримує та ремонтує високовольтні лінії, автоблокування хвильоводів, які підвішені на опорах контактної мережі та на опорах, що стоять окремо. Зварює проводи термітним способом і "методом вибуху" та опресовує. Виконує в складі бригади роботи під напругою та поблизу частин, які знаходяться під напругою. Обходить лінії електропередачі та пристрої, оглядає їх з кабіни машиніста або вагона. Оглядає стан конструкцій фундаментів, відтяжок та низу опор без відкопування грунту, установлює постійні сигнальні знаки на опори контактної мережі.

Приклади робіт
Контур заземлення - перевірка опору. Лінії, які відсмоктують та живлять - огляд. Опори, фундаменти опор - перевірка опору та витоку струмів. Проводи контактні - вимір спрацьовування на перегонах і станціях та сезонне регулювання. Роз'єднувачі контактної мережі - переключення у межах прилеглих дистанцій, які обслуговуються. Стояки фіксаторні консольні - огляд. Траверси зі штирями для хвильоводів - огляд. Троси поперечні - заготовляння та натягування.