Категорія - Робітники |  Галузь - Житлове та комунальне господарство населених пунктів
Інструкція для посади "Електромонтер контактної мережі 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 87. Житлове та комунальне господарство населених пунктів. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітета України по житлово-комунальному господарству 09.07.2004 р. N 132, наказом Держжитлокомунгоспу України 22.11.2004 р. N 210, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства 08.12.2009 р. N 387, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 23.12.2010 р. N 464)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 14.06.1999 р. N 144. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією електромонтера контактної мережі 3 розряду - не менше 1 року. Наявність посвідчення про присвоєння IV групи з електробезпеки.

Знає та застосовує у діяльності: схеми живлення і секціювання контактної мережі та інших пристроїв електропостачання; типи підвішувань контактної мережі; конструкції і типи металевих, залізобетонних опор і способи їх встановлення; конструкції струмоприймачів та їх дію на контактний провід; місця виводів та нумерацію живильних ліній; схеми живлення високовольтних ліній, хвилеводів, підвішених на опорах контактної мережі; властивості вибухових речовин, порядок підготовки і проведення термітного зварювання та зварювання вибухом; будову такелажної оснастки та правила її застосування; сигналізацію під час проведення такелажних робіт; правила утримання і ремонту контактних мереж в обсязі своїх обов'язків; правила безпечного виконання робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Монтує, демонтує обладнання контактних мереж трамвайних і тролейбусних ліній з розбивкою за кресленням та ескізом прямих частин. Здійснює планово-запобіжний ремонт контактних мереж постійного та змінного струму. Встановлює і замінює збірні опори, гнучкі поперечини, ригелі, консолі, кронштейни, фіксатори, секційні ізолятори та деталі підвіски. Перевіряє роботу приводів секційних роз'єднувачів з дистанційним керуванням, ізоляції відтяжок анкерних опор та роботи струмоприймача. Встановлює і монтує апаратуру дистанційного керування. Наглядає і ремонтує високовольтні лінії, автоблокування, хвилеводи, підвішені на опорах контактної мережі і на окремих опорах. Бере участь у зварюванні проводів термітним способом і методом вибуху. Обходить лінії електропередач та оглядає лінії та пристрої з кабіни водія тролейбуса, трамвая. Оглядає стан конструкцій фундаментів, відтяжок та низу опор без відкопування ґрунту. Встановлює постійні сигнальні знаки на опори контактної мережі.

Приклади робіт
Перевірка опору контуру заземлення. Замірювання зносу та сезонне регулювання контактних проводів на трамвайних і тролейбусних лініях. Перевірка на опорах, фундаментах опор опорів та витікань струму. Перемикання роз'єднувачів контактної мережі в межах дистанції, що обслуговується, та у прилеглій. Заготівля і натягування поперечних тросів. Огляд ліній відсмоктуючої та живильної, повітряних ліній, які перетинають контактну мережу, консольних фіксаторних стояків, траверсів зі штирями для хвилеводів.