Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Електромонтажник-схемник 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтажника-схемника 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, призначення та принцип роботи апаратів, приладів, пультів керування та станцій; принцип та послідовність роботи апаратів та приладів, з'єднаних у схему; способи найбільш складного електромонтажу та способи вимірювання різних параметрів електроланцюгів; методи контролю змонтованих схем за допомогою спеціальних приладів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує монтаж особливо складних електросхем з великою кількістю провідників різного перегину, апаратури та приладів. Укладає монтаж та кріпить його в умовах великої насиченості апаратурою. Виконує повний монтаж станцій та пультів керування. Установлює шини зі складним розташуванням їх на панелях. З'єднує схеми панелей та секцій щитків у загальну схему. Виконує монтаж силового ланцюга мідними щитками складної конфігурації на щитках керування із селекторними зображальними перемикачами. Виготовляє шаблони для шин складної конфігурації. Розмічає схеми на панелях під укладання джгутів, установлює допоміжні опори у ланцюга, перевіряє схеми, правильність вмикання, взаємодію всіх апаратів та системи блокування.

Приклади робіт
Апарати спеціального призначення - монтаж та регулювання. Електровози магістральні - монтаж та налагодження електричних ланцюгів. Панелі монтажні та реле для магістральних електровозів - повне складання, електричний монтаж, регулювання та випробування. Перетворювачі статичні декадних лічильників електромонтаж. Щити керування - монтаж за місцем згідно зі схемою. Щити пірометричні та керування - монтаж та комутація.