Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Електромонтажник-схемник 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтажника-схемника 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструктивні особливості та принцип роботи електричних машин, апаратів та приладів, які складає; правила та технічні умови з монтажу устаткування, різного роду складних електричних ланцюгів різної потужності та напруги; допустимі навантаження та перегрівання у схемах.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує монтаж дослідних та експериментальних електросхем з великою кількістю провідників різного перетину, апаратури та приладів. Підбирає монтажні проводи залежно від апаратури, сили струму, напруги та виду виконання апаратів і приладів. Перевіряє роботу установок з наступним усуненням дефектів монтажу та складання, заміною ділянок схеми на більш раціональне розташування. Налагоджує найбільш складну захисну та комутаційну апаратуру та електромеханізми унікального та прецизійного устаткування. Складає принципові схеми монтажу та маркування.

Приклади робіт
Блоки керування та стабілізації станцій живлення - електромонтаж та продзвонювання схеми. Контролери магнітні - повний електромонтаж. Машини універсальні електронні лічильні та перетворювачі - повний монтаж та налагодження. Печі електрокалориферні з автоматичним регулюванням температури та керуванням всіма механізмами - монтаж та комутація. Станції живлення та керування - повна комутація, виготовлення шаблонів, регулювання роботи станції. Щити спеціальні електроруху - повний монтаж силового ланцюга та ланцюга керування.