Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Лампівник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Короткострокове виробниче навчання. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову шахтових ламп різних систем, зарядних агрегатів, саморятувальників, газоаналізаторів, респіраторів і контрольно-вимірювальних приладів, застосовуваних під час зарядження; правила заправлення, заряджання шахтових ламп і акумуляторних батарей; правила поводження з пожежогасниками, кислотами, лугами та іншими матеріалами для заправляння ламп; правила виготовлення електроліту; режим заряджання акумуляторів; правила розбирання, збирання, приймання і видавання ламп; правила зберігання карбіду, кислот, лугів та інших матеріалів, ламп і акумуляторів; основи електротехніки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Заправляє і заряджає шахтові лампи різних систем. Установлює акумуляторні батареї на заряджальні столи та їх заряджає. Готує електроліт необхідної густини, стежить за його рівнем в акумуляторах і доливає до встановленого рівня. Обслуговує зарядні агрегати, стежить за показаннями засобів виміру. Регулює процес заряджання за показаннями приладів. Чистить контактні частини акумулятора від іржі, бруду, солей і лугу. Чистить, перевіряє справність і пломбує шахтові лампи, здає їх у ремонт і одержує з ремонту. Приймає і оглядає лампи, саморятувальники, газоаналізатори та видає їх робітникам. Обліковує лампи і саморятувальники, здійснює їх дрібний ремонт. Приймає, промиває респіратори і видає їх робітникам. Проводить дроблення карбіду, прибирає приміщення лампової.