Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво радіоапаратури та апаратури провідного зв'язку
Інструкція для посади "Виробник стрічкових осердь 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 47. Виробництво радіоапаратури та апаратури провідного зв'язку", що затверджений наказом міністерства промислової політики України N 288 від 11.08.1998. Погоджений міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: призначення та принцип роботи устаткування, що обслуговує; призначення та умови застосування найбільш розповсюджених універсальних і спеціальних пристроїв і контрольно-вимірювального інструменту та приладів; методи перевірки осердь згідно з технічними умовами; способи ізоляції осердь і матеріали, які використовує; рецептуру та технологічний процес виготовлення суспензії; основні механічні та електрорадіотехнічні властивості матеріалів, які обробляє; елементарні знання з електро- і радіотехніки в обсязі роботи, яку виконує.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує осердя до відпалу та спікання, сортує за вагою та габаритами. Навиває осердя з одночасним накладанням шару ізоляції, зварює кінці стрічки на апараті точкового зварювання, підганяє їх за вагою та перевіряє за шаблоном. Обмотує магнітопроводи усіх типів ізоляційними матеріалами. Ріже стрічки на роликових ножицях, знімає задирки зі стрічки на спеціальній машині. Знежирює стрічки. Готує електроліт та суспензії. Сушить осердя в термостатах.

Приклади робіт
Магнітопроводи - обмотування лакошовком або лакотканиною. Осердя - підготовка до відпалу. Осердя виті стрічкові для трансформаторів броньового та стрижневого типів - навивання та нанесення суспензії. Осердя для силових трансформаторів О-подібні та прямокутні - навивання та точкове зварювання. Пакети пластин для прямокутних та інших видів осердь - в'язання за розмірами. Пластини - набирання для прямокутних та інших видів осердь. Стрічки ізоляційні - різання. Стрічки магнітні - різання на роликових ножицях, знежирення. Стрічки металеві - знімання задирок та підготовка до навивання, ультразвукове знежирення.