Категорія - Робітники |  Галузь - Автомобільний транспорт
Інструкція для посади "Маляр автотранспортних засобів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 69. Автомобільний транспорт", що затверджен наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.02.2006 р. N 136. Зі змінами, затвержденими наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 04.09.2008 р. N 1097.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: прийоми і правила підготовки поверхні під фарбування; вимоги до очищеної поверхні під фарбування; найменування та види фарб, лаків, емалей, грунтів, шпаклівок, розчинників, склад шпаклювальних та лакофарбових матеріалів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує очищення поверхонь під фарбування від пилу, бруду, окалини, корозії, лакофарбового покриття. Перевіряє стан лакофарбових поверхонь. Виводить старе відшароване лакофарбове покриття. Промиває оброблені поверхні водою, лугом, розчинниками, обдуває стисненим повітрям, протирає ганчір'ям. Шпаклює та шліфує поверхню під фарбування, наносить грунт, захисні матеріали в скриті порожнини кузова автомобіля.

Приклади робіт
Кришки капота - зачищення, висушування. Покриття (старе) лакофарбове - видалення за допомогою ручного та механізованого інструменту.