Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Маляр 6-го розряду (обробка металів)", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією маляра 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи виконання і вимоги до експериментального фарбування і оброблення виробів і поверхонь; будову і способи налагодження установок для гарячого безповітряного розпилення лакофарбових матеріалів та апаратів для нанесення термопластичних фарб; схеми захисту фарбами, які не обростають; способи реставрації художніх розписів та малюнків.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує експериментальне фарбування та оброблення виробів та поверхонь в процесі впровадження нових фарбувальних речовин і синтетичних матеріалів. Реставрує художні розписи та малюнки. Виконує декоративне лакування, полірування поверхонь внутрішніх приміщень. Фарбує після ґрунтування поверхні методом гарячого безповітряного розпилення на установках. Наносить термопластичні фарби, які не обростають, апаратами. Захищає фарби, які не обростають, консервувальними фарбами за спеціальною схемою. Розписує за малюнками та ескізами від руки.

Приклади робіт
Експонати виставочних машин, апаратів і приладів - багатошарове та багатокольорове фарбування, лакування, шліфування та полірування. Конструкції суднові - нанесення товстошарових покриттів. Поверхні внутрішніх стін пасажирських суден, літаків, туристичних та службових вагонів - розписування за малюнками і ескізами від руки. Салони, вестибюлі, каюти "Люкс" пасажирських суден, літаків, вагонів та прогулянкових яхт - художнє оброблення, захисне покривання.