Категорія - Робітники |  Галузь - Автомобільний транспорт
Інструкція для посади "Маляр автотранспортних засобів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 69. Автомобільний транспорт", що затверджен наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.02.2006 р. N 136. Зі змінами, затвержденими наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 04.09.2008 р. N 1097.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією маляра 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: прийоми приготування фарб, лаків, мастик, шпаклівок, замазок за заданою рецептурою та консистенцією; призначення і умови застосування механізмів, пристроїв і інструментів, які використовуються при малярних роботах; способи виконання лакофарбових покриттів деталей і складових одиниць автомобілів; способи шліфування; шліфувальні матеріали та їх фізичні властивості; рецепти складання фарб, лаків, мастик, шпаклівок та замазок; способи змішування лакофарбових матеріалів за заданою рецептурою для отримання необхідного кольору та відтінку і визначення якості фарб і лаків, що застосовуються; правила зберігання розчинників, фарб, лаків, емалей; режими сушки лакофарбових покриттів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує ізолювання місць, які підлягають фарбуванню. Готує протикорозійні матеріали, наносить мастики, шпаклівки. Сушить оброблені поверхні. Обезжирює поверхні кузовів. Здійснює грунтування поверхні кузова, де повністю виведена стара фарба. Наносить шпаклівки на дефектні місця. Виконує шліфування зашпакльованих місць. Грунтує та фарбує підготовлені поверхні.

Приклади робіт
Лакофарбові матеріали - виготовлення. Поверхні зашпакльовані - шліфування.