Категорія - Керівники |  Галузь - Водний транспорт. Розділ 'Річковий транспорт'
Інструкція для посади "Начальник причалу пасажирського", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 67. Водний транспорт. Розділ "Річковий транспорт". Станом на 10.05.2005 рік", що затверджен наказом Акціонерної судноплавної компанії "Укррічфлот" 15.07.1998 р. N 99. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Стаж роботи за фахом - для спеціаліста - не менше 2 років, бакалавра - не менше 3 років.

Знає та застосовує у діяльності: накази, розпорядження, методичні, нормативні та інші керівні матеріали з організації роботи пасажирського флоту; правила перевезення пасажирів, ручної поклажі, багажу та обслуговування пасажирів на суднах і в портах; розклад руху суден, методи господарського розрахунку; основи економіки; правила охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; основи трудового законодавства; види та форми обліку й встановленої звітності.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Організовує роботи на причалі з приймання та відправлення суден відповідно до графіка руху та встановленої технології. Забезпечує безпеку посадки та висадки пасажирів, не допускає порушення норм пасажиромісткості. Організовує ведення необхідного обліку та встановленої звітності, контролює наявність квитків під час посадки та висадки пасажирів. Організовує охорону та безпеку стоянки суден біля причалу. Контролює збереження устаткування причалу та вживає заходів щодо усунення його несправності. Забезпечує правильну технічну експлуатацію причальних споруд. Розробляє заходи, спрямовані на поліпшення роботи пасажирського причалу. Керує роботою берегових матросів під час швартування суден. Контролює додержання працівниками причалу виробничої та трудової дисципліни, виконання ними правил охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.